Przejdź do głównej zawartości

Manekin ze srebrnej taśmy

Wreszcie udało mi się zrobić manekina, zbierałam się od sierpnia i jestem bardzo dumna, że wreszcie się udało.




W sieci jest wiele na ten temat, ja skorzystałam z tych zdjęć i tego filmiku

Potrzebne:

- srebrna taśma klejąca (duct tape) - gdzieś czytałam, że wystarczą 2-3 rolki, ja zużyłam 3 i zabrakło, wg mnie minimum 4 albo 5, choć może są po prostu różnej długości
- niepotrzebna obcisła koszulka
- przezroczysta taśma klejąca (jeśli zabraknie srebrnej)
- paski materiału na okręcenie ramion, szyi i bioder
- stojak (u mnie od nieużywanej lampy)
- wypełnienie - zużyłam wkład z 5 poduszek ikea 50x50, lepiej 6, bo musiałam dopchać skrawkami materiałów
- kawałek tektury
- cierpliwość
- najważniejsze - ktoś do obwijania nas taśmą

A teraz fotoreportaż z akcji:

1. Włożyć bluzkę i dobry stanik, żeby biust był na miejscu. Zrobić sobie golfik, przedłużyć rękawy i dół bluzki, przyczepić taśmą klejącą. 



Ja zużyłam stare ubranka córki, z koszulki zrobiłam golfik a z za małych leginsów rękawki i pasek na biodra. Stąd ten słodki różowy kolor.

2. Rozpocząć obklejanie taśmą - najpierw ściśle przykleić pasek pod biustem, potem dwa paski na krzyż między piersiami, do pleców



3. Obklejać dalej, najpierw dokładnie biust, potem resztę












Powinny być co najmniej dwie-trzy warstwy, u mnie druga warstwa od talii w dół to już zwykła szeroka taśma przezroczysta.

4. Zgiąć się na boki, zaznaczyć markerem talię i wysokość biustu - będzie łatwiej przy wypychaniu.


5. Rozciąć na plecach zaczynając od dołu, nie przecinając stanika :-). Przeciąć na ramionach, żeby zdjąć rękawki.





6. Ściągnąć z siebie zbroję i skleić rozcięcia.

7. Wyciąć z tektury kółka, przykleić na wlocie szyi i rękawów. Kółko na szyi obkleiłam dodatkowo resztką różowego materiału.

8. Wypchać wkładem do poduszek.




9. Nadziać na stojak.



10. Zamknąć dół - ja po prostu zaszyłam na okrętkę dolny różowy mankiet.



Gotowe!



Poprawki:

Zobaczyłam dzisiaj, że zaczęło przepuszczać połączenie z tyłu, to które zalepiłam taśmą klejącą. Na początku chciałam po prostu zakleić jeszcze raz, ale pomyślałam, że skoro zaczęło się raz rozklejać, to potem może jeszcze bardziej. Dlatego poprawiłam wszystko - najpierw zszyłam w ręku rozcięcie na plecach i ramionach, oczywiście najpierw musiałam zdjąć manekin ze stojaka i rozpruć podstawę. No i musiałam go wypatroszyć i jeszcze raz napchać. Przy okazji dopracowałam wykończenie, zmieniłam zamknięcia szyi i rękawów a także zamknęłam dół tekturą, którą obciągnęłam materiałem. Przy wypychaniu zaznaczyłam też talię. Ramiona trochę wzmocniłam od środka zgniecionym papierem.








Nowa wersja, trochę niższa, bo mocniej nasadzona na stojak:


Komentarze

  1. Wyszedł super! Też mam w planach zrobienie taśmowej wersji swojej figury:))

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Jak skorygować wykrój przy odstającym dekolcie na plecach

Napiszę kilka słów o korekcie wady postawy na wykroju sukienki podstawowej. Trochę dla siebie, żeby nie zapomnieć i zebrać w jednym miejscu moje rysunki, a trochę dla innych - może ktoś ma podobny problem. Mam dziwne plecy - niby wyglądają normalnie, ale ubrania źle się na nich układają. Wszystko przez moją postawę, bo ściągam do tyłu łopatki otwierając klatkę piersiową, co jest może dobre podczas ćwiczeń, ale nie na stałe. Moje ubrania, te kupione albo uszyte z gotowych form, układają się tak jak na tym rysunku: Odstający dekolt na plecach Na plecach powstaje odstający róg. Oczywiście, jeśli bluzka albo sukienka jest bardzo rozciągliwa i obcisła (albo wręcz przeciwnie bardzo luźna) lub ma większy dekolt na plecach, problem nie jest zbyt widoczny. Jednak gdy dekolt jest płytki a fason przylegający do figury, wygląda to brzydko. A jeśli na plecach jest suwak, to jeszcze gorzej. Kiedyś myślałam, że mam po prostu za wąskie plecy i gdy zacznę przygotowywać wykroje dokładnie na swoj...

Korekta odstającego dekoltu - przód

Poprzedni post był o korekcie odstającego dekoltu na plecach. Poszłam za ciosem i przygotowałam mój pierwszy tutorial video o korekcie odstającego dekoltu z przodu. Chciałabym tutaj przedstawić po kolei wszystkie obrazki i dokładniej je opisać.  Korekta odstającego dekoltu Odstający dekolt to jeden z problemów, na który natknęłam się, gdy tylko zaczęłam sama konstruować ubrania. Oczywiście, wcześniej przeszkadzał mi też w kupowanych ubraniach albo w tych szytych z gotowych form, ale wtedy  po prostu przyjmowałam, że coś nie pasuje i tyle. Można próbować to korygować już na gotowych sukienkach czy bluzkach,  na przykład dodając zakładki na dekolcie, ale wtedy właściwie zmienia się cały projekt. 

Majtki menstruacyjne - szablon do pobrania i materiały

Reaktywacja po długim czasie - zapomniałam o tym blogu, ale jednak ktoś tu czasem zagląda.  Jakiś czas temu wstawiłam na moją stronę pierwszy  szablon do pobrania w formacie PDF  wraz z instrukcją - potrzebny do uszycia majtek menstruacyjnych. Od dawna konstruuję formy na sukienki i inne ubrania, głównie w programie Valentina. Postanowiłam opublikować gotowy szablon przygotowany w kilku wersjach i na wiele rozmiarów, razem z opisem i instrukcją szycia. Wolałam wybrać na początek prosty szablon składający się z niewielu elementów, w ten sposób łatwiej było mi go też przetestować.  Czym są majtki okresowe/majtki menstruacyjne? To bielizna używana podczas miesiączki zamiast tradycyjnych jednorazowych produktów higienicznych, takich jak podpaski i tampony.  Można je zakładać także jako dodatkowe zabezpieczenie razem z wielorazową podpaską czy kubeczkiem menstruacyjnym.   Nie byłam na początku przekonana do używania majtek menstruacyjnych, myślałam, że będą...

Hasztagi

Pokaż więcej