Przejdź do głównej zawartości

Szycie dżinsów


Zabrałam się za szycie dżinsów, bo moje ulubione się podarły a nie udało mi się w sklepach znaleźć żadnych pasujących. Chciałam wąskie, ale takie, żeby nogawki nie były za ciasne, takie, które pasowałyby zarówno w udach, biodrach jak i w pasie.



Najpierw obmierzyłam stare dżinsy i obejrzałam szwy.






Narysowałam wykrój podstawowy, który od razu pozmieniałam dopasowując go do mojej figury., przede wszystkim zwężając mocno na udach.

W kupnych spodniach mam zawsze problem ze szwem na łydce, jest przesunięty do przodu, jakby przekręcony. Myślałam, że może materiał był źle skrojony, ale we własnej formie miałam ten sam problem, chociaż nitki proste i wszystko dokładnie sprawdziłam. Rozwiązałam ten problem po prostu rysując nową linię szwu na dole nogawki, najpierw na sobie kredą na próbnych spodniach, potem na papierze. Odjęłam z tyłu, dodałam z przodu.




Przygotowałam spis części do wykrojenia. 




Po pierwszej przymiarce spodnie okazały się o wiele za szerokie, czekało mnie prucie i dużo poprawek. 



Wykroiłam znacznie węższe nogawki.


Przygotowanie kieszeni w karczkach biodrowych:



Spód kieszeni obszyty lamówką (na lewą stronę) z aksamitu, z braku innej pasującej tasiemki.





Przygotowanie karczku







Wszywanie suwaka












I znowu okazało się, że muszę zwęzić na tylnym szwie.







Przygotowanie paska






Pomyślałam, że powinno się udać z paskiem z jednego kawałka, ale tylko sobie dodałam pracy, bo musiałam poprawić, żeby nie odstawał.


Wbijanie guzików - dwóch, bo zdecydowałam się na szerszy pasek. Dziurki w szwach paska.



Szlufki


Podwinięcie nogawki

Gotowe.





 Następne zrobię jeszcze węższe, ale bardzo dużo zależy od właściwości konkretnego materiału.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga

Jak skorygować wykrój przy odstającym dekolcie na plecach

Napiszę kilka słów o korekcie wady postawy na wykroju sukienki podstawowej. Trochę dla siebie, żeby nie zapomnieć i zebrać w jednym miejscu moje rysunki, a trochę dla innych - może ktoś ma podobny problem. Mam dziwne plecy - niby wyglądają normalnie, ale ubrania źle się na nich układają. Wszystko przez moją postawę, bo ściągam do tyłu łopatki otwierając klatkę piersiową, co jest może dobre podczas ćwiczeń, ale nie na stałe. Moje ubrania, te kupione albo uszyte z gotowych form, układają się tak jak na tym rysunku: Odstający dekolt na plecach Na plecach powstaje odstający róg. Oczywiście, jeśli bluzka albo sukienka jest bardzo rozciągliwa i obcisła (albo wręcz przeciwnie bardzo luźna) lub ma większy dekolt na plecach, problem nie jest zbyt widoczny. Jednak gdy dekolt jest płytki a fason przylegający do figury, wygląda to brzydko. A jeśli na plecach jest suwak, to jeszcze gorzej. Kiedyś myślałam, że mam po prostu za wąskie plecy i gdy zacznę przygotowywać wykroje dokładnie na swoj

Korekta odstającego dekoltu - przód

Poprzedni post był o korekcie odstającego dekoltu na plecach. Poszłam za ciosem i przygotowałam mój pierwszy tutorial video o korekcie odstającego dekoltu z przodu. Chciałabym tutaj przedstawić po kolei wszystkie obrazki i dokładniej je opisać.  Korekta odstającego dekoltu Odstający dekolt to jeden z problemów, na który natknęłam się, gdy tylko zaczęłam sama konstruować ubrania. Oczywiście, wcześniej przeszkadzał mi też w kupowanych ubraniach albo w tych szytych z gotowych form, ale wtedy  po prostu przyjmowałam, że coś nie pasuje i tyle. Można próbować to korygować już na gotowych sukienkach czy bluzkach,  na przykład dodając zakładki na dekolcie, ale wtedy właściwie zmienia się cały projekt. 

Majtki menstruacyjne - szablon do pobrania i materiały

Reaktywacja po długim czasie - zapomniałam o tym blogu, ale jednak ktoś tu czasem zagląda.  Jakiś czas temu wstawiłam na moją stronę pierwszy  szablon do pobrania w formacie PDF  wraz z instrukcją - potrzebny do uszycia majtek menstruacyjnych. Od dawna konstruuję formy na sukienki i inne ubrania, głównie w programie Valentina. Postanowiłam opublikować gotowy szablon przygotowany w kilku wersjach i na wiele rozmiarów, razem z opisem i instrukcją szycia. Wolałam wybrać na początek prosty szablon składający się z niewielu elementów, w ten sposób łatwiej było mi go też przetestować.  Czym są majtki okresowe/majtki menstruacyjne? To bielizna używana podczas miesiączki zamiast tradycyjnych jednorazowych produktów higienicznych, takich jak podpaski i tampony.  Można je zakładać także jako dodatkowe zabezpieczenie razem z wielorazową podpaską czy kubeczkiem menstruacyjnym.   Nie byłam na początku przekonana do używania majtek menstruacyjnych, myślałam, że będą za grube i mogą przeciekać. Jedna

Hasztagi

Pokaż więcej