Przejdź do głównej zawartości

Torebki z aplikacjami


Idąc za ciosem, uszyłam dwie torebki dla moich dzieci. Szybko narysowałam formy. Trochę za szybko, bo skopałam wykrój, bez sensu wycinając owalnie dół, który i tak bym zaokrągliła obcinając końce po zszyciu dołu. Zadowolona z siebie, wycięłam cztery razy formę, z podwójnie złożonego materiału. I wtedy się zorientowałam, że potrzebuję wyciąć nie cztery, ale osiem kawałków, po cztery na każdą torebkę. Musiałam trochę pokombinować, bo materiału było już mało.







Następnie przygotowałam aplikacje, dużo tego było. Znowu bawiłam się filcem. Na torebkę dla córeczki przygotowałam księżniczki a dla synka ukochaną „Rzepkę”. Poszczególne małe kawałki zszyłam ręcznie, na torebkę naszywałam już gotowe postacie.




Zabrałam się za szycie torebki z księżniczką. Zszyłam środkowe szwy i naszyłam na maszynie aplikację. Miałam wątpliwości, czy uda mi się dobrze przewrócić torebkę na prawą stronę razem z aplikacją, ale to okazało się najmniejszym problemem. Z lenistwa nie obrębiłam materiału, bo myślałam, że przecież szybko wszystko zszyję a szwy i tak zostaną w środku torebki, niewidoczne. Dopadło mnie zaćmienie umysłu, pewnie ze względu na zmęczenie i późną porę, bo jakoś dziwnie zszyłam obie części torebki, nie zostawiając w ogóle otworu na górze. Za to można było ręce włożyć w bok torebki, jak w mufkę :-)




Brzegów nie obrębiłam, więc jak zaczęłam pruć i z powrotem przewracać materiał na drugą stronę, wszystko zaczęło się siepać. Spróbowałam jeszcze raz dobrze zszyć, znowu nie wyszło. Dopiero następnego dnia się udało, choć do tej pory nie wiem, w czym tkwił błąd. Tym razem jednak ostębnowałam brzegi. Przyszyłam rzepy i wyszyłam królewnie oczy, buzię i nos.



Przy szyciu drugiej torebki byłam już mądrzejsza i zaczęłam od obrzucenia brzegów. Najpierw zszyłam torebkę a dopiero potem przyszywałam aplikacje, bo było ich dużo (ledwo się wszystkie zmieściły) i raczej bym ich nie przepchnęła na drugą stronę przez pasek torebki.

Tym razem nie zwężałam jednego z końców paska, bo brzegi takiej samej szerokości chyba ładniej można połączyć.


Przyszyłam rzepy, żeby nie przeszkadzały w naszywaniu aplikacji. Aplikacje chciałam najpierw ambitnie naszywać ręcznie, różnymi kolorami, ale po jakiejś godzinie się poddałam i w końcu przyszyłam tylko takie, pod które już nie mogłam podejśc maszyną.

Na początku chciałam aplikacji nie przyszywać, ale przeczepiać je na rzepy, żeby można było się nimi bawić, ostatecznie przyszyłam, by się nie pogubiły.





Komentarze

  1. Podziwiam tą wytrwałość, takie aplikacje to byłby super pomysł na wykorzystanie resztek materiału, a tych nie brakuje chyba u żadnej szyjącej:) Dzieci pewnie były zachwycone.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz

Popularne posty z tego bloga

Korekta odstającego dekoltu - przód

Poprzedni post był o korekcie odstającego dekoltu na plecach. Poszłam za ciosem i przygotowałam mój pierwszy tutorial video o korekcie odstającego dekoltu z przodu. Chciałabym tutaj przedstawić po kolei wszystkie obrazki i dokładniej je opisać.  Korekta odstającego dekoltu Odstający dekolt to jeden z problemów, na który natknęłam się, gdy tylko zaczęłam sama konstruować ubrania. Oczywiście, wcześniej przeszkadzał mi też w kupowanych ubraniach albo w tych szytych z gotowych form, ale wtedy  po prostu przyjmowałam, że coś nie pasuje i tyle. Można próbować to korygować już na gotowych sukienkach czy bluzkach,  na przykład dodając zakładki na dekolcie, ale wtedy właściwie zmienia się cały projekt. 

Jak skorygować wykrój przy odstającym dekolcie na plecach

Napiszę kilka słów o korekcie wady postawy na wykroju sukienki podstawowej. Trochę dla siebie, żeby nie zapomnieć i zebrać w jednym miejscu moje rysunki, a trochę dla innych - może ktoś ma podobny problem. Mam dziwne plecy - niby wyglądają normalnie, ale ubrania źle się na nich układają. Wszystko przez moją postawę, bo ściągam do tyłu łopatki otwierając klatkę piersiową, co jest może dobre podczas ćwiczeń, ale nie na stałe. Moje ubrania, te kupione albo uszyte z gotowych form, układają się tak jak na tym rysunku: Odstający dekolt na plecach Na plecach powstaje odstający róg. Oczywiście, jeśli bluzka albo sukienka jest bardzo rozciągliwa i obcisła (albo wręcz przeciwnie bardzo luźna) lub ma większy dekolt na plecach, problem nie jest zbyt widoczny. Jednak gdy dekolt jest płytki a fason przylegający do figury, wygląda to brzydko. A jeśli na plecach jest suwak, to jeszcze gorzej. Kiedyś myślałam, że mam po prostu za wąskie plecy i gdy zacznę przygotowywać wykroje dokładnie na swoj

Majtki menstruacyjne - szablon do pobrania i materiały

Reaktywacja po długim czasie - zapomniałam o tym blogu, ale jednak ktoś tu czasem zagląda.  Jakiś czas temu wstawiłam na moją stronę pierwszy  szablon do pobrania w formacie PDF  wraz z instrukcją - potrzebny do uszycia majtek menstruacyjnych. Od dawna konstruuję formy na sukienki i inne ubrania, głównie w programie Valentina. Postanowiłam opublikować gotowy szablon przygotowany w kilku wersjach i na wiele rozmiarów, razem z opisem i instrukcją szycia. Wolałam wybrać na początek prosty szablon składający się z niewielu elementów, w ten sposób łatwiej było mi go też przetestować.  Czym są majtki okresowe/majtki menstruacyjne? To bielizna używana podczas miesiączki zamiast tradycyjnych jednorazowych produktów higienicznych, takich jak podpaski i tampony.  Można je zakładać także jako dodatkowe zabezpieczenie razem z wielorazową podpaską czy kubeczkiem menstruacyjnym.   Nie byłam na początku przekonana do używania majtek menstruacyjnych, myślałam, że będą za grube i mogą przeciekać. Jedna

Hasztagi

Pokaż więcej